Poniedziałek, 30 Marzec 2020 r. ,   Amelii, Jana
Serwetki papierowe

Serwetki szydełkowe

   3

Styl retro to obecnie jeden z trendów przewijających się przez różne dziedziny życia. Serwetki szydełkowe mogą się do niego z powodzeniem zaliczać, gdyż te ozdoby wykonane na szydełku kojarzą się większości z nas z babcinym salonem ozdobionym kolorowymi dziełami. Jednak taki produkt handmade nie wyszedł z łask i do dziś jest ceniony, co więcej, na nowo staje się bardzo popularny. Wykonywanie serwetki na szydełku może być naszym hobby, czy też sposobem na odstresowanie. Własnoręcznie zrobione serwetki szydełkowe to także pomysł na niebagatelny podarunek, a czasem nawet - dobry biznes.

Jak zacząć naukę szydełkowania?

Szydełkowanie wymaga sporej sprawności manualnej - szydełko jest niewielkim sztywnym drutem, często z rączką, zakończonym haczykiem. Niemniej można się tego nauczyć i nawet osoby z pozoru nie kojarzące się z tak drobnymi pracami ręcznymi potrafią po pewnym czasie wykonywać wyjątkowe serwetki na szydełku. W dzisiejszych czasach do nauki potrzebne są jedynie szydełko i materiał - nici bawełniane lub jedwabne, kordonek albo wełna. Szydełka mają różną grubość i tworzywo, z jakiego są wykonane. Zestaw najpopularniejszych, z niklowanego metalu o różnych grubościach można kupić w pasmanterii już za kilka złotych. Sposób wykonania serwetek znaleźć można nawet w filmikach instruktażowych w Internecie. Informacje, jak wykonywać serwetki szydełkowe dostępne są również w książkach i branżowych pismach, gdzie znaleźć można różne wzory. 

Pierwsze kroki w szydełkowaniu warto stawiać w najprostszych wzorach z wykorzystaniem podstawowych technik przeciągania nici przez pętelki. Choć początkowo serwetki na szydełku najlepiej wykonywać pod okiem osoby mającej opanowane te umiejętności, która może na bieżąco korygować nasze działania, to jednak można nauczyć się szydełkować również samemu. Wymaga to odpowiedniej ilości czasu oraz skupienia. Oprócz wspomnianych filmów, również na wielu portalach internetowych czy forach dyskusyjnych można znaleźć liczne porady i informacje, jak zrobić swoje własne serwetki szydełkowe.

Niebagatelne ozdoby na każdą okazję

W dzisiejszych czasach produkty wykonane na szydełku wykorzystywane są nie tylko jako bieżniki czy serwetki. Odpowiednie umiejętności pozwalają na zamienienie z pozoru zwykłej serwetki na szydełku w imponującą ozdobę domu. Zwykły obrus czy serweta ozdobiona wielobarwnymi elementami jak serwetki szydełkowe zyska niebagatelny charakter. Ozdoby handmade wiszące na choince również mogą być wykonane na szydełku, które przy dużej sprawności obsługi pozwoli na stworzenie trójwymiarowych produktów.

Ozdoby i serwetki na szydełku to nie wszystko, na stworzenie czego pozwala nam ten niewielki drucik i trochę nici. Swego czasu niemal każdy słyszał o szydełkowych stringach bijących rekordy popularności. Połączenie umiejętności szycia i szydełkowania, a także projektowania czy ozdabiania przedmiotów codziennego użytku pozwala na tworzenie naprawdę wyjątkowych rzeczy. A stąd już tylko krok do tego, by hobby - coś, co lubimy robić zamienić w dochodowy interes.
Potrzebujesz kogoś, kto wydrukuje dla Ciebie etykiety Twojej firmy? Zależy Ci na tym, aby Twoje etykiety były przy okazji samoprzylepne i trwałe?...
Jesteśmy jednym z największych producentów gadżetów reklamowych w Polsce. Firma Reklamowe24 działa w Łodzi już od wielu lat i cieszy się...
Wrocławski Punkt Tłumaczeń to miejsce, w którym realizowane są różnorodne tłumaczenia, w kilku najpopularniejszych językach. Tłumacz...